Szkło

W naszych oprawach standardowo stosujemy szkło float o gładkiej powierzchni. Antyreflex to szkło o płaskiej powierzchni, która w procesie produkcji została wytrawiona, dzięki czemu zmniejszeniu ulega efekt odbitego światła.

Zalety ramy ze szkłem

Ramy ze szkłem mineralnym od lat są najchętniej wybieranymi produktami przez naszych Klientów. Szkło potęguje wrażenie głębi obiektów poddanych oprawie oraz nadaje połysku całej kompozycji. Zdjęcia za szklaną szybą nawet po długim czasie ekspozycji wyglądają naturalnie i dają świetne wrażenia wizualne gdyż szkło nie ulega procesowi matowienia się. Niewątpliwą zaletą jest wysoka odporność na zarysowania i możliwość łatwego utrzymania w czystości.

Plexi

Plexi, inaczej szkło organiczne stosowane jest w oprawach prac o podwyższonym ryzyku stłuczenia.

Doskonała alternatywa dla tradycyjnego szkła.

Zalety ramy z pleksi (szkło akrylowe)

Ramy ze szkłem akrylowym tzw. pleksi są lekkie, bezpieczne oraz łatwe w transporcie. Obecne procesy produkcyjne pozwalają na wytworzenie tworzywa pleksi o przejrzystości porównywalnej z tradycyjnym szkłem, praktycznie nie zauważalnej dla ludzkiego oka. W naszej ofercie ram stosujemy wyłącznie wysoko gatunkowe rodzaje szkła akrylowego pochodzące od wiodących europejskich producentów. Ze względu na swoją niską wagę, pleksa jest stosowana w ramkach o dużych formatach, gdyż znacząco obniża ciężar całego obrazu wiszącego na ścianie. Dodatkową zaletą ramek z pleksą jest możliwość stosowania ich we wszystkich domach, miejscach użyteczności publicznej oraz wszędzie tam gdzie przebywają dzieci. W przeciwieństwie do szkła mineralnego, pleksi posiada bardzo wysoką twardość oraz właściwości nie tłukące się, co uniemożliwia ryzyko skaleczenia się.

Szkło muzealne

To szkło całkowicie przezroczyste z filtrami UV i powłoką antyrefleksyjną nałożoną z obu stron. Cechy te sprawiają, że jest ono pozbawione uciążliwych odblasków i bezpieczne dla prezentowanego dzieła, dzięki czemu ten rodzaj szkła szczególnie chętnie stosowany przez muzea i galerie.